Zadzwoń do nas (+48) 12 260 71 30 | GSM: 739 048 997  |  WYSYŁKA do godz. 15:00 i JUTRO jest u Ciebie  |   Logowanie | Wyloguj | Rejestracja
 
0
Koszyk jest Pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

Silnik energooszczędny SERVO w maszynie do szycia - co to takiego

Czym różni się silnik sprzęgłowy do maszyny do szycia od silnika energooszczędnego typu Servo ?

Podstawową różnicą pomiędzy silnikami jest kwestia zasilania takiego urządzenia. Klasyczny silnik sprzęgłowy zasilany może być za pomocą "normalnego" domowego gniazdka 230 V lub też za pomocą zasilania trójfazowego (tzw. siła) 380 V. Jak sama nazwa wskazuje silnik sprzęgłowy do maszyny do szycia wyposażony jest w sprzęgło. Działa on na zasadzie podobnej do silnika w samochodzie. Silnik pracuje cały czas, ale jeśli "wciśniemy" pedał sprzęgła, wówczas silnik się kręci, a samochód nie jedzie. Tak też jest z maszynami do szycia wyposażonymi w tego rodzaju silnik. Silnik po włączeniu do prądu pracuje cały czas, nawet wtedy, gdy maszyna nie szyje (rozsprzęglenie). Kultura pracy takiego silnika pozostawi wiele do życzenia. Jest on po prostu głośny. Dodatkowo samo sprzęgło zużywa się i jest awaryjne. Pobiera też znacznie więcej prądu niż silnik typu servo.

https://bmd.pl/UserFiles/images/sprzeglowy.jpg

W nowoczesnych silnikach energooszczędnych typu servo zastosowano zupełnie inne rozwiązania. Silnik servo posiada zasilanie jednofazowe (czyli klasyczne domowe gniazdko 230V). Jest cichy i nie powoduje praktycznie żadnych wibracji. Pracuje on wyłącznie wtedy kiedy maszyna szyje. W czasie, gdy nie szyjemy, a mamy włączone zasilanie, wówczas dostarczane jest wyłącznie do sterownika. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania silnik zużywa do 70 % mniej energii od klasycznego silnika sprzęgłowego. Dodatkowo możemy w precyzyjny i łatwy sposób sterować prędkością maszyny do szycia za pomocą pedału nożnego. Jego niski poziom bezwładności zapewnia precyzyjne regulowanie momentu obrotowego. W sterowniku (falowniku) silnika mamy możliwość ustawienia dowolnej maksymalnej prędkości pracy. Silnik możemy zastosować zarówno w owerloku jak i w stębnówce ponieważ za pomocą jednego przycisku można zmienić kierunek obrotów silnika. Opcjonalnie silnik można wyposażyć również w pozycjoner igły, który precyzyjnie zatrzymuje silnik w wybranej pozycji igły.

https://bmd.pl/UserFiles/images/servo.jpg


2020-05-09
 
KONTO
Problem Logowania?
E-mail
Hasło
Nie pamiętam lub BRAK hasła. Wyślij mi hasło (Zaloguj).

Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia Zamówienia wa naszym Sklepie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności »