Zadzwoń do nas (+48) 12 260 71 30 | GSM: 739 048 997                                                                                                            Logowanie | Wyloguj | Rejestracja
 
0
Koszyk jest Pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

Dlaczego BERNETTE SWISS DESIGN Sew&Go 5 to IDEALNA Maszyna do Szycia?Dlaczego warto wybrać Maszynę do Szycia BERNETTE Sew&Go 5?

Postaramy się odpowiedzieć na to pytania poniżej.

BERNETTE SWISS DESIGN Sew&Go 5 to MARKOWA, mechaniczna, Maszyna do Szycia oferowana przez SZWAJCARSKĄ FIRMĘ BERNINA INT. AG.
Przeznaczona dla Każdego.
Wymagających Hobbystów, Osób szyjących sporadycznie, Osób, które poszukują pierwszej Maszyny do nauki Szycia.

BERNETTE SWISS DESIGN Sew&Go 5 jest PRAKTYCZNIE IDEALNA DLA KAŻDEGO!
To także świetna Maszyna do Szycia na Prezent! 


Maszyna BERNETTE Sew&Go 5 posiada wszystko co do szycia niezbędne, czyli:

- Podwójna, PŁYNNA Regulacja ściegów (szerokości i długości/gęstości).

- Metalowy Chwytacz Wahadłowy (i metalowe podzespoły) - NIE DO ZAJECHANIA!

- 23 ściegi szycia co daje łącznie 269 programów szycia!

- Funkcja ściegów owerlokowych (elastycznych)

- Automatyczna Dziurka na Wymiar Guzika (w jednym cyklu, bez przerwy)

- Regulacja Docisku Stopki

- Nawlekacz igłyJuż wyjaśniamy dlaczego te funkcje są takie ważne.

1. Po pierwsze - Podwójna płynna regulacja ściegów. Po co to jest i dlaczego jest ważne?

Tak więc, podwójna płynna regulacja ściegów w maszynie do szycia gwarantuje pełną kontrolę nad KAŻDYM ściegiem. Możemy niezależnie modyfikować w płynny sposób długość (gęstość) każdego ściegu oraz jego szerokość (za wyjątkiem ściegu prostego, który szerokości z natury swojej nie posiada, a pokrętłem szerokości ściegu regulujemy pozycję igły - od lewej do prawej).

Po co jest nam to potrzebne ? Po to, aby dostosować gęstość ściegu do danej czynności jaką wykonujemy na maszynie do szycia. Jest to funkcja niezbędna, aby maszyna nas nieograniczała.

Np. potrzebujemy wykonać obrębiające przeszycie ZygZakiem - możemy idealnie dostosować jego długość i szerokość. Chcemy przyszyć ozdobnym ściegiem krawędź materiału - możemy regulować szerokość tego ściegu, aby idealnie wkomponował się na krawędzi szytego projektu. Płynna regulacja szerokości ściegu pozwala na wyregulowanie grubości krawędzi dziurki.

Dodatkowo przy ściegu prostym "kręcąc" pokrętłem szerokości ściegu regulujemy pozycję igły od lewej krawędzi do prawej. Jest to przydatne np. podczas wszywania zamka.

Podwójna płynna regulacja długości i szerokości ściegu w maszynie BERNINA Sew&Go 5


 

2. Metalowy chwytacz wahadłowy - Dlaczego jest najlepszym wyborem?

Chwytacz, czyli serce maszyny to newralgiczny element w każdej maszynie do szycia. Dlaczego jest tak ważny i za co odpowiada możesz przeczytać w naszym artykule - kliknij

W maszynie do szycia BERNETTE Sew&Go 5 znajduje się najtrwalszy i praktycznie niezniszczalny wariant chwytacza - metalowy chwytacz wahadłowy.

Jest to chwytacz odporny na błędy użytkownika, prosty w obsłudze (łatwe czyszczenie i smarowanie), a także długowieczny i wytrzymały. Jego niezawodność przekłada się na trwałość maszyny. Chwytacz ten bardzo dobrze radzi sobie także z grubszymi materiałami. W chwytaczu tym znajduje się także metalowy bębenek na szpulkę z nicią.

https://szycie.info.pl/pic/akcesoria_masz/Metalowy_chwytacz_wahadlowy_bernina_bernette_m.jpg

(Metalowy chwytacz wahadłowy w maszynie BERNETTE Sew&Go 5)

W maszynie BERNETTE Sew&Go 5 oprócz metalowego chwytacza wahadłowego mamy także inne, liczne metalowe podzespoły, które gwarantują trwałość maszyny i jej długowieczność. Wszystkie newralgiczne elementy znajdujące się w maszynie do szycia BERNIETTE Sew&Go 5 są wykonane z metalu. Solidna konstrukcja oparta jest na solidnej ramie maszyny - oczywiście także metalowej.

 

Metalowa mechaniczna  maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5

 

 

Metalowe podzespoły w maszynie do szycia BERNINA Sew&Go 5

 


3. Ilość ściegów w maszynie wynosząca 23 to więcej niż optymalne rozwiązanie.

Taka ilość ściegów w połączeniu z podwójną regulacją daje nam aż 269 programów szycia!

Ta grupa 23 ściegów zawiera ściegi użytkowe (w tym zygzak i trójskok), ściegi elastyczne (zwane także owerlokowymi) oraz ściegi ozdobne, a także automatyczną dziurkę na wymiar guzika ! Jest to w zupełności wystarczające ilość do szycia dowolnego projektu krawieckiego.

Przeważnie 90% czasu pracy na maszynie szyje się ściegiem prostym i zygzakiem, ale oczywiście ściegi owerlokowe i dekoracyjne są także bardzo ważne i warto mieć możliwość szycia takimi ściegami w swojej maszynie.

 

https://szycie.info.pl/pic/sciegi/sciegi_bernina_sewgo-5.jpg

(Wykaz ściegów dostępnych w maszynie do szycia BERNETTE Sew&Go 5)

 


4. Ściegi owerlokowe.

Maszyna do szycia BERNETTE SewGo 5 posiada funkcję owerloka - Jednak powiedzieć trzeba szczerze, że żadna maszyna do szycia nie zastąpi urządzenia jakim jest owerlok. Jest to fizycznie niewykonalne.

Jednakże maszyna do szycia BERNETTE Sew&Go 5 posiada możliwość szycia ściegami elastycznymi-stretchowymi (zwanymi także owerlokowymi). Jest to bardzo użyteczna funkcja ponieważ pozwala nam przy pomocy zwykłej maszyny do szycia wykonywać ściegi stretchowe, które przydadzą się do elastycznego łączenia elementów odzieży.
 

https://bernina.pl/uploads/images/sciegi_elastyczne_owerlokowe_w_maszynie_do_szycia_BERNINA_SewGo_5.jpg

 

(Pokrętło wyboru ściegów - ściegi elastyczne, owerlokowe, stretchowe zostały oznaczone na niebiesko)


 

5. Automatyczna dziurka na wymiar guzika - w jednym cyklu

Funkcja automatycznej dziurki na wymiar guzika pozwala na łatwe i szybkie wyszycie dziurki pod wymiar guzika. Wszystko odbywa się w jednym cyklu. Do jej wykonania służy specjalna stopka zwana automatem do dziurek.

Nie jest to może najważniejsza funkcja w maszynie do szycia, jednak zdecydowanie ułatwia pracę gdy chcemy wykonać kilka lub kilkanaście dziurek pod guzik w naszym krawieckim projekcie.

Automat do dziurek w maszynie BERNINA Sew&Go 5

(Stopka - automat do dziurek stosowany w modelu maszyny BERNETTE SewGo 5)

 


6. Regulacja siły docisku stopki

Z pozoru banalna funkcja, ale jak się okazuje bardzo przydatna. Regulacja siły z jaka stopka dociska do materiału jest istotna podczas pracy z materiałami grubymi jak i cienkimi. W przypadku materiałów grubszych regulacja siły docisku stopki pozwala na ułatwienie ząbkom transportu przesuwania materiału. W przypadku materiałów delikatnych łatwo możemy dostosować nacisk, aby szyty materiał nie został uszkodzony przez ząbki transportu, lub też nie marszczył się pod stopką.

Płynna regulację siły docisku stopki realizowana jest przez pokrętło umieszczone na samej górze maszyny, tuż nad igielnicą.

Regulacja siły docisku stopki - BERNINA SewGo 5

 


7. Nawlekacz igły

Może nie najważniejsza funkcja maszyny, ale trzeba przyznać, że bardzo ułatwia życie i szycie.
Nawlekacz w maszynie do szycia pozwala na szybką zmianę nici i przygotowanie maszyny do pracy. Łatwość z jaką nawleczemy igłę jest wręcz niewyobrażalna.

 

https://bernina.pl/uploads/images/Nawlekacz_igly_BERNINA_SewGo_5.jpg

(Nawlekanie igły w maszynach BERNETTE)

 


 

Powyżej wymieniliśmy najważniejsze funkcje, w które wyposażona jest maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5 i potwierdzają one tezę, że jest to IDEALNA MASZYNA DO SZYCIA.

Oczywiście BERNETTE SewGo 5 posiada także inne funkcje i użyteczności jakie powinna mieć dobra maszyna do szycia przeznaczona do wszechstronnego zastosowania.

Są to między innymi:

Szycie wstecz

Przydatne zwłaszcza przy ryglowaniu.

Szycie wstecz na maszynie BERNINA bernette Sew Go 5


Wolne ramię

Po ściągnięciu pojemnika na akcesoria, (który jest także stolikiem do szycia) mamy możliwość szyć na wolnym ramieniu. Wykorzystujemy je przy szyciu nogawek, rękawów, wąskiej odzieży dziecięcej oraz elementów zszytych cylindrycznie.

BERNINA Sew&GO 5 - Wolne ramię w maszynie do szycia

 

Szpulownik

Obecnie standardem jest wbudowany szpulownik pozwalający na szybkie i precyzyjne nawinięcie nici na szpulkę wkładaną do bębenka maszyny

 

Szpulownik w maszynie do szycia BERNINA bernette Sew&Go 5

 

Zatrzaskowy system mocowania stopek

Także obecny standard. Pozwala na stosowanie stopek zatrzaskowych, które są bardzo popularne na rynku i mamy ich naprawdę ogromny wybór.
 

Zatrzaskowy system mocowania stopek w maszynie do szycia BERNINA Sew&go 5

 

Mocny silnik

Mocny silnik zastosowany w maszynach do szycia BERNETTESew&Go 5 gwarantuje dużą siłę wkłucia i długą żywotność maszyny. Maksymalna moc maszyny wynosi aż 70W

 

https://szycie.info.pl/pic/domowe/bernina/tabliczki_maszyn/sg5_1.jpg

 

Możliwość szycia podwójną igłą

Szycie podwójną igłą pozwala na dekoracyjne obszycia w różnego rodzaju elementach odzieży.
Dzięki dodatkowemu pionowemu kołkowi na druga szpulką z nicią, możemy szyć na maszynie piękne podwójne ściegi stębnowe.

BERNINA bernete - Igła podwójna

Możliwość szycia bez ząbków transportu

Specjalna nakładka na ząbki transportu pozwala na cerowanie lub pikowanie z wolnej ręki. Taka możliwość z pewnością przypadnie do gustu osobom szyjącym i pikującym patchwork.

Nakładka na ząbki transportu w maszynie BERNINA Sew&Go 5

 Zobacz filmy video przedstawiające maszynę do szycia BERNETTE Sew&Go 5

1. Przygotowanie do szycia maszyny BERNETTE Sew&Go 5

 

2. Wybór ściegów i szycie na maszynie BERNETTE Sew&Go 5

 

 
KONTO
Problem Logowania?
E-mail
Hasło
Nie pamiętam lub BRAK hasła. Wyślij mi hasło (Zaloguj).

Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia Zamówienia wa naszym Sklepie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności »