Zadzwoń do nas (+48) 12 260 71 30 | GSM: 739 048 997                                                                                                            Logowanie | Wyloguj | Rejestracja
 
0
Koszyk jest Pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

PORADNIK HAFCIARSKI - czyli co jest NIEZBĘDNE do Haftu Maszynowego, Komputerowego?


Podczas pracy z Hafciarką Komputerową NIEZBĘDNE są Materiały Eksploatacyjne służące do Prawidłowego wykonania Dobrej Jakości Haftu:


PORADNIK HAFCIARSKI CZĘŚĆ 3 - IGŁY DO HAFTU MASZYNOWEGO, DO HAFCIAREK

Igły do Haftu Maszynowego, do Hafciarek Komputerowych

Igły do Haftu Maszynowego, Komputerowego należy dobierać w zależności od materiału na jakim haftujemy.

Ponieważ istnieje dużo rodzajów Igieł do Haftu Komputerowego, dlatego też znalezienie odpowiedniej igły do haftowania nie jest trudne.

Sam system Igieł jest zależny od tego, jakie igły obsługuje nasza Hafciarka.
Większość Hafciarek i Multi-Hafciarek posiada igły z półpłaską kolbą, czyli System 130/705H, oznaczane także symbolami: 5x1, HAx1, Singer 2020, 206x15, PFx130.

Hafciarki Wieloigłowe i Wielogłowicowe posiadają inny System mocowania Igieł, najczęściej DBXK5.


Pamiętajmy jednak, że Igła do Haftu Maszynowego powinna być maksymalnie TWARDA.
Podczas wielogodzinnego Haftowania, po kilkudziesięciu godzinach pracy - po prostu się stępi.

Wtedy zaczynamy mieć problemy z wykonaniem naszego Haftu.
Warto kupować TWARDE Igły, np. z domieszką tytanu.


Jakie są rodzaje Igieł do Haftu?

Istnieje kilka podstawowych rodzajów Igieł do Haftu Maszynowego, do Hafciarek Komputerowych:
 


Igły Dedykowane do Haftu Maszynowego – są to Igły zaprojektowane Specjalnie do Haftu Komputerowego. Wśród igieł półpłaskich należy szukać igieł
z oznaczeniem Blue Tip lub Embroidery (EBBR).
Grubość tych Igieł to przeważnie 75. Współpracują z praktycznie każdą Nitką do Haftowania. Są to Igły "z kulką", dlatego sprawdzają się podczas pracy na materiałach elastycznych.

Igły do Haftu Materiałów Elastycznych – oznaczone przeważnie jako Stretch lub Super Stretch. Na końcu igły znajduje się "kulka", która zapobiega ściąganiu i marszczeniu się elastycznego materiału. Idealne do haftowania odzieży sportowej, dzianin, wszelkich materiałów elastycznych i z domieszką lycry itp. Występują w grubościach 75-90. Często oznaczone literkami "SES".

Igły do Haftu nićmi Metalicznymi – są to specjalistyczne igły do haftowania przy użyciu nici metalicznych.
Posiadają duże oczko, dlatego łatwiej haftują nićmi metalicznymi, które w standardowej igle mogą się blokować, rozwarstwiać lub zrywać.

Igły do drobnych Haftów i MikroHaftów – specjalistyczne igły o grubości 60 lub 70.
Przeznaczone są do haftowania na materiałach takich jak jedwab i mikrofibra oraz do haftu bardzo drobnych elementów przy użyciu nici 60 lub cieńszych.

Igły Wzmocnione – igły do haftowania na grubych i twardych materiałach. Powleczone najczęściej tytanem. Idealne do dywaników samochodowych, akcesoriów dla jeździectwa, itp.

Uniwersalne Igły do Haftu – są to igły przeznaczone do Haftowania na większości materiałów przy zastosowaniu uniwersalnych nici hafciarskich. Grubość tych igieł to przeważnie 75.
Współpracują praktycznie z każdą Nitką do Haftowania. Są to tak zwane igły "ostre" oznaczone literką "R".Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze Igieł do Hafciarki?

Przede wszystkim musimy zidentyfikować jakie Igły pasują do naszej Hafciarki. Oznaczenie znajduje się w instrukcji obsługi a często również na samej Hafciarce.
Jeśli już znamy system naszych igieł, to w zasadzie powinniśmy zakupić kilka ich rodzajów, aby być przygotowanych na różne możliwości i sytuacje.

Warto używać igieł znanych i cenionych Producentów, jak np. Japoński ORGAN, Niemiecki Groz-Beckert czy Schmetz.Nasza, Atrakcyjna Oferta Niezbędnych Dodatków do Haftu Maszynowego

   
 
    Flizeliny, nici do haftu, hydrofolie, dodatki do haftu
     

PROMOCJA HAFCIAREK KOMPUTEROWYCH I MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH DO HAFTU


Hafciarka Komputerowa bez Nici, Flizeliny, Hydrofolii ... i wielu innych, Niezbędnych Dodatków
do Haftu Maszynowego, to jak ... Samochód bez Paliwa.

Paliwo, jak wiadomo powinno być Wysokiej Jakości. Bez lania wody!
WYSOKIE RABATY NA "TANKOWANIE" TWOJEJ, NOWEJ HAFCIARKI
PRZEZ MINIMUM 12 MIESIĘCY ... LUB LAT


RABATY obejmują Materiały Eksploatacyjne do Haftu Komputerowego (NICI, FLIZELINY, HYDROFOLIE ...)
 Sklep Internetowy www.BMD.pl - Wszystko do Haftu Maszynowego - Oferta

 


  
KONTO
Problem Logowania?
E-mail
Hasło
Nie pamiętam lub BRAK hasła. Wyślij mi hasło (Zaloguj).

Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia Zamówienia wa naszym Sklepie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności »