0
Koszyk jest Pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

Przeglądasz teraz: Oferta / Igły do Haftu Maszynowego

 

Jakie Igły do Hafciarki Komputerowej?

Igły do haftu komputerowego ORGAN Blue Tip 75 Półpłaskie opak. 5 szt. do Hafciarek i Multi-Hafciarek

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 14.90 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły do hafciarek do haftu na dzianinach i materiałach elastycznych ORGAN Super Stretch MIX

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 14.50 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły do haftu ORGAN Embroidery Combi BOX! Idealne do Haftu Maszynowego!

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 19.99 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły do haftu na tkaninach elastycznych ORGAN Super Stretch 75 Półpłaskie

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 14.50 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS! zł GRATIS!

 

Igły ORGAN MICROTEX półpłaskie system 130/705H do maszyn, hafciarek, owerloków. MIX Grubości

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 15.00 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły do haftu ORGAN do haftowania 75 Półpłaskie opak. 10 szt.

Dystrybucja: BMD POLSKA
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 24.99 PLN
Przesyłka od 100 zł GRATIS!

 

Igły ORGAN METAL półpłaskie systemu130/705H do hafciarek do nici metalicznych. MIX Grubości

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 14.50 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Oryginalne igły ORGAN TYTAN półpłaskie systemu130/705H z powlekane tytanem do trudnych materiałów. MIX grubości

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 39.00 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły ORGAN TOP STITCH 130N półpłaskie systemu130/705H z powiększonym oczkiem do ściegów dekoracyjnych

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 19.90 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły ORGAN STD półpłaskie systemu 130/705H do maszyn, hafciarek, owerloków grubości: 60-110

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 11.00 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły ORGAN JERSEY półpłaskie system 130/705H do maszyn, hafciarek, owerloków grubości: 60-100, MIX

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 11.00 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 

Igły ORGAN SUPER STRETCH HAx1SP półpłaskie system 130/705H do maszyn, hafciarek, owerloków grubości: 75, 90, MIX

Dystrybucja: ORGAN
Jest w Magazynie, u Ciebie w 24h

Cena: 15.00 PLN
Przesyłka od 150 zł GRATIS!

 


Co jest potrzebne do Haftu Maszynowego ? IGŁY DO HAFCIAREK i NICI DO HAFTU KOMPUTEROWEGO

OK..., masz już hafciarkę komputerową lub Multi-Hafciarkę, znasz stabilizatory hafciarskie i wiesz jaki je używać, (jeśli nie to kliknij --> klik), ale czegoś jeszcze brakuje...
Nici do haftu i oczywiście odpowiednich igieł.

Ten artykuł pomoże Ci zapoznać się z tematem nici do haftu i igieł do hafciarek.

Zapraszamy!


Igły do Hafciarek Komputerowych

Igły do haftu komputerowego należy dobierać w zależności od materiału na jakim haftujemy.

Ponieważ istnieje dużo rodzajów igieł do haftu, dlatego też znalezienie odpowiedniej igły do haftowania nie jest trudne.

Sam system igieł jest zależny od tego, jakie igły obsługuje nasza hafciarka. Większość hafciarek i multi-hafciarek posiada igły z półpłaską kolbą, czyli system 130/705H oznaczane także symbolami: 5x1, HAx1, Singer 2020, 206x15, PFx130. Hafciarki wieloigłowe i wielogłowicowe posiadają inny system mocowania igieł, najczęściej DBXK5.

Jakie są rodzaje Igieł do Haftu

Istnieje kilka podstawowych rodzajów igieł do haftu

Igły dedykowane do haftu – są to igły zaprojektowane specjalnie do haftu. Wśród igieł półpłaskich należy szukać igieł z oznaczeniem Blue Tip lub Embroidery (EBBR). Grubość tych igieł to przeważnie 75. Współpracują z praktycznie każdą nitką do haftowania. Są to igły "z kulką" dlatego sprawdzają sie podczas pracy na materiałach elastycznych.

Igły do haftu materiałów elastycznych – oznaczone przeważnie jako Stretch lub Super Stretch. Na końcu igły znajduje się "kulka", która zapobiega ściąganiu i marszczeniu się elastycznego materiału. Idealne do haftowania odzieży sportowej, dzianin, wszelkich materiałów elastycznych i z domieszką lycry itp. Występują w grubościach 75-90. Często oznaczone literkami "SES".

Igły do haftu nićmi metalicznymi – są to specjalistyczne igły do haftowania przy użyciu nici metalicznych. Posiadają duże oczko, dlatego łatwiej haftują nićmi metalicznymi, które w standardowej igle moga się blokować, rozwarstwiać lub zrywać.

Igły do drobnych haftów i mikrohaftów – specjalistyczne igły o grubości 60 lub 70. Przeznaczone są do haftowania na materiałach takich jak jedwab i mikrofibra oraz do haftu bardzo drobnych elementów przy użyciu nici 60 lub cieńszych.

Igły wzmocnione – igły do haftowania na grubych i twardych materiałach. Powleczone najczęściej tytanem. Idealne do dywaników samochodowych, akcesoriów dla jeździectwa, itp.

Uniwersalne igły do haftu – są to igły przeznaczone do haftowania na większości materiałów przy zastosowaniu uniwersalnych nici hafciarskich. Grubość tych igieł to przeważnie 75. Współpracują praktycznie z każdą nitką do haftowania. Są to tak zwane igły "ostre" oznaczone literką "R".

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze igieł do hafciarki?

Przede wszystkim musimy zidentyfikować jakie igły pasują do naszej hafciarki. Oznaczenie znajduje się w instrukcji obsługi a często równiez na samej hafciarce. Jeśli już znamy system naszych igieł, to w zasadzie powinniśmy zakupić kilka ich rodzajów, aby być przygotowanych na różne możliwości. Warto używać igieł znanych i cenionych producentów, jak np. Japoński ORGAN, Niemiecki Groz-Beckert czy Schmetz.Nici do Haftu Maszynowego - Rodzaje, Jakość i Zastosowanie

Jakość Nici do Haftu, podobnie jaj jakość stabilizatora hafciarskiego, wpływają bezpośrednio na jakość naszego haftu. Nawet najlepsza hafciarka komputerowa z najlepiej przygotowanym wzorem haftu na nic się zadadzą, jeśli nie będziemy używać nici hafciarskich o wysokiej jakości.

Jakie nici stosujemy do Haftu Maszynowego, Komputerowego?

Przede wszystkim używamy nici dedykowanych do haftu! Żadne nici do szycia maszynowego, czy nici do szycia ręcznego, nie są polecane do stosowania w hafciarce komputerowej. Nici hafciarskie posiadają odpowiednią budowę, która pozwala na komfortowe haftowanie nawet z największymi prędkościami. Pamiętajmy, że hafciarki komputerowe posiadają prędkość haftu na poziomie 1000-1200 wkłuć na minutę. Zatem nitka musi być odpowiednio mocna, odporna na zrywanie, ale jednocześnie elastyczna aby ładnie układać na hafcie. Dlatego też, żadne nici inne niż nici hafciarskie, nie będą spełniać obydwu tych warunków. Zwykłe nici do szycia będą albo bardzo mocne i nie będą się układać na hafcie, lub też będą zbyt "delikatne", aby hafciarka ich nie zrywała, gdy haftujemy z dużą prędkością.

               

Jakie są rodzaje nici do Haftu Maszynowego?

Tak naprawdę są dwie podstawowe kategorie nici hafciarskich:

  • Górna nitka do Haftowania - widoczna na prawej stronie haftu, to ona nadaje wygląd i atrakcyjność haftu. Nawlekamy nimi igłę w hafciarce.
     
  • Spodnia (dolna) podkładowa nitka do Haftowania - nitka ta nie jest widoczna na właściwej stronie haftu, ponieważ jest to nitka widoczna tylko na spodzie (lewej stronie haftu). Szpulowana jest na szpulkę w bębenku hafciarki.
     

Nić Górna do Haftu - co to jest, jakie są rodzaje, którą wybrać?

Nitka górna to właściwa nić hafciarska, to znaczy ta widoczna jako haft. Nici hafciarskie są oferowane w standaryzowanej grubości 40 Nm (TEX-27, 120D/2). Warto wybrać producenta, który oferuje nici w bogatej gamie kolorów. Nici górne do haftu są zakładane na stojak na nici w hafciarce i nimi nawlekamy igłę w naszej maszynie. Nici do haftu występują w kilku wielkościach nawoju. Najpopularniejsze są nici do haftu w nawoju 1000mb oraz 5000mb. Na rynku znajdziemy także inne nawoje, ale mniejsze szpulki zazwyczaj nie są ekonomiczne a większe mogą nie mieścić się na stojaku hafciarki.

Jeśli chodzi o rodzaje nici do haftowania komputerowego, to stosowane są nici poliestrowe oraz rzadziej nici wiskozowe.

Poliestrowe nici do haftu maszynowego są obecnie najczęściej wybierane do hafciarek komputerowych, ze względu na swoje parametry techniczne. Nici te cechuje idealna gładkość, wytrzymałość, optymalna rozciągowość, miękkość, odporność na ścieranie, pranie itp. Nici poliestrowe znajdą zastosowanie przy każdym rodzaju haftu komputerowego. Nadają się do haftowania odzieży roboczej, odzieży eleganckiej, obuwia, mundurów, naszywek, skóry, czapek, haftu na dżinsie, odzieży sportowej, itp...

Poliestrowe nici hafciarskie są nićmi odpornymi na zużywanie, to znaczy, że wyhaftowany z nich wzór będzie trwały, odporny na warunki atmosferyczne, pranie, prasowanie itp. Nici te są także odporne na rozciąganie, więc idealnie nadają się do haftowania tkanin elastycznych.

               

Istnieją także metalizowane nici do haftu (poliestrowy rdzeń owiniety warstwą metaliczną). Są to ozdobne nici hafciarskie do wykonywania pięknych "bogatych" haftów. Świetnie sprawdzają się do haftowania np. sztandarów, szatek do chrztu, szat liturgicznych, itp.

Kolejnym ciekawym rodzajem nici do haftu są nici ognioodporne. Stosowane podczas haftu odzieży np. dla strażaków, policjantów, ratowników medycznych, itp.

Następny interesujący rodzaj nici do haftu to nici solarne, które zmieniają barwę podczas ekspozycji na słońce.

Szczególnym rodzajem nici hafciarskich są nici fosforyzujące, stosowane są zwłaszcza do haftowania znaków ostrzegawczych na odzieży, które są widoczne w ciemnościach. Dostępne są również nici odblaskowe, reagujące na światło.

Na co zwrócić uwagę wybierając nici do haftowania?

Po pierwsze na to, czy dana nić jest rzeczywiście przeznaczona przez producenta do haftu komputerowego.

Po drugie sprawdź czy jej grubość jest odpowiednia - 40 Nm.

Po trzecie jaką paletą barw dysponuje dana marka nici - im więcej, tym lepiej.

Po czwarte z czego wykonana jest nić. Najlepsze efekty uzyskasz na niciach poliestrowych.

Według nas, jednymi z najmocniejszych a zatem najbardziej wydajnych podczas haftowania są nici hafciarskie PREMIUM, stosowane zarówno jako nić górna jak i w dolnej szpulce. Nici do haftu PREMIUM to poliestrowe nici o grubości 40. Równomiernie wykończone, wykonane z plecionego poliestru. Posiadają połysk podobny do wiskozy. Są pół matowe / pół błyszczące. Bardzo ładnie wyglądają na gotowym hafcie. Są odporne na ścieranie, pranie, prasowanie itp. Oferujemy je w nawojach 1000m i 5000m.

Nić dolna (spodnia) do haftu - co to jest, jakie są rodzaje, którą wybrać?

Nitka spodnia jest nitką, którą nawijamy na szpulkę wkładaną do bębenka hafciarki komputerowej. Nitka ta posiada inną budowę w stosunku do nici górnej. W poprawnie wykonanym hafcie nitka spodnie nie może być widoczna na prawej stronie haftu. Powinna być widoczna tylko od spodu, na lewej stronie haftu. Nitka spodnia, w odróżnieniu od nici górnej, występuje w nieiwelkiej liczbie kolorów. Większość haftów wykonujemu używając nici białych a jedynie na ciemnych materiałach - nici czarnej. Nitka dolna do haftu jest mniej rozciągliwa w stosunku do nici górnej i nie jest nabłyszczana. Hafciarskie nici podkładowe są najczęściej oferowane w dużych nawojach 5000m - 15000m.

Grubości Spodniej, Podkładowej Nici do Haftu do bębenka.

Podkładowa nić do haftu powinna być z założenia około połowę cieńsza od górnej nici do haftu.
1000 metrów nici górnej do haftu waży 27 gram (Tex 27) w przypadku nici spodniej wystarczy 15 gram na 1000 metrów nici (Tex 15).

Jakość nici do haftu, zarówno podkładowej jak i górnej decydują w dużej mierze o wyglądzie gotowego haftu jak i o komforcie pracy z hafciarką.1

 
KONTO

E-mail
Hasło
nie pamiętam hasła

©    Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności »