0
Koszyk jest pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN

Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców


Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców
 • Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców
 • Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców
 • Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców
 • Najbardziej rozbudowany program do projektowania haftu BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS dla zawodowców

BERNINA DP (Poziom 3/3)


Cena regularna: info

Nasza cena: 6990.00 PLN

i-Raty - raty online i-Leasing - leasing online

Dystrybucja: BERNINA INTERNATIONAL AG
Dostępność: jest na magazynie
Koszt dostawy od: 0.00 PLN

Dodaj szt

Program do haftu BERNINA-WILCOM Designer Plus

Najbardziej zaawansowany program do hafciarki (III Najwyższy Poziom).

Umożliwia nieograniczone projektowanie haftów i edycję gotowych wzorów. Intuicyjny interfejs, ogromne możliwości, współpraca praktycznie z "każdą  hafciarką świata".

BERNINA-WILCOM Embroidery Software - Programy do haftowania

Najważniejszą funkcją oprogramowania hafciarskiego jest możliwość łatwego i szybkiego zamieniania (konwersji) dowolnej grafiki (skanu, zdjęcia, obrazka z internetu) na haft. Teraz bez problemu zrobisz haft ze zdjęcia, ponieważ Designer  z łatwością zamienia kolorowe zdjęcia z aparatu na haft. Dotychczas było to praktycznie niemożliwe i żaden program do haftu sobie z tą czynnością nie radził.

Dodatkowo program umożliwia nam "ręczne" projektowanie (rysowanie) haftu od podstaw. Program hafciarski potrafi także na dodawanie efektów artystycznych do naszych haftów takich jak cieniowanie, efekt haftu przestrzennego itp.

Program do haftu umożliwia też projektowanie haftu koronkowego (lace). Dodatkowo program hafciarski BERNINA-WILCOM Designer Plus posiada wbudowany moduł BERNINA CutWork służący do wycinania w materiale całych aplikacji jak i naszywek. Moduł CutWork współpracuje z narzędziem BERNINA CutWork.

Oprogramowanie hafciarskie BERNINA-WILCOM Designer posiada także wbudowany program CorelDRAW Essentials X6, który jest integralną częścią pakietu DESIGNER

Pobierz 30-dniową wersję DEMO programu hafciarskiego BERNINA-WILCOM Designer Plus

30-dniowa Wersja DEMO programy do hafciarek BERNINA Designer

(kliknij w obrazek)

Wersja Demo pozwala na nieograniczone korzystanie z programu przez 30 dni. W stosunku do pełnej wersji, wersja demo nie posiada zintegrowanego programu CorelDRAW. Jednak jeśli na komputerze, na którym sintalujemy wersję demo jest zainstalowany CorelDRAW wówczas jest możliwa integracja. Aby pobrać wersję demo, należy kliknąć w powyższy obrazek i wypełnić prosty formularz.

Dla kogo przeznaczony jest program do haftu BERNINA-WILCOM Designer

Program do projektowania haftów DESIGNER sprawdzi się świetnie w każdej działalności hafciarskiej i będzie stanowił profesjonalne uzupełnienie każdego studia hafciarskiego. Ponieważ program hafciarski DESIGNER to najwyższy stopień oprogramowania, dlatego też jego możliwości wykorzysta każdy użytkownik. Program przede wszystkim polecany jest osobom, które wykonują skomplikowane projekty hafciarskie związane np. z haftem regionalnym czy też haftem artystycznym (np. haft typu koronkowego, richelieu, czy też haft lace).

Program hafciarski DESIGNER to idealne narzędzie zarówno w rękach osoby projektującej hafty usługowo jak i osoby, która projektuje i wykonuje hafty produkcyjnie. Ponieważ program do haftu BERNINA-WILCOM posiada możliwość zapisu haftu na praktycznie każdy typ hafciarki, dlatego też jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się jako program do hafciarki jednoigłowej, wieloigłowej i wielogłowicowej, a także do Multi-Hafciarki komputerowej. Idealny program do automatów hafciarskich.

BERNINA-WILCOM Designer - Oprogramowanie do haftu

Jakie możliwości oferuje program hafciarski BERNINA-WILCOM Designer

Najważniejszą funkcjonalnością programu do haftowania DESIGNER  jest łatwa, szybka i precyzyjna zamiana dowolnego pliku graficznego na haft. Z łatwością zamienimy na haft zarówno popularne pliki graficzne takie jak BMD. JPG, PNG, GIF jak i pliki grafiki wektorowej np. CDR, AI itp. Program dosłownie jednym kliknięciem myszy zamieni plik na gotowy haft.

BERNINA-WILCOM Embroidery Software - DESIGNER - Program do haftu

Dodatkowo program do projektowania haftu posiada specjalny moduł, który zamienia zdjęcia na haft ! Jest to funkcjonalność bardzo pożądana przez studia hafciarskie specjalizujące się w haftowaniu wszelkiego rodzaju pamiątek. Haft ze zdjęcia to bardzo ciekawa opcja w tego typu działalności.

Unikalną cechą jaką oferuje program do haftowania Designer, jest możliwość ręcznego rysowania haftu od podstaw. Ta funkcja pozwala na tworzenie haftów artystycznych, regionalnych czy innych autorskich projektów niepowtarzalnego i skomplikowanego haftu. Do narysowania naszego haftu służy kilka rodzajów narzędzi m.in. obiekty zamknięte, linia z wolnej ręki, krzywa, itp.

Program do haftowania BERNINA-WILCOM Designer 8

Niezależnie czy projektujemy wzór ręcznie czy też konwertujemy go z gotowej grafiki, zawsze mamy możliwość edycji i poprawienia praktycznie każdego ściegu. Możemy dodać i modyfikować kąty nakładania haftu, włączać i wyłączać zbrojenie (podszycie) czy modyfikować rodzaj wypełnienia lub rodzaj konturu haftu.

Oprogramowanie hafciarskie BERNINA-WILCOM Designer posiada także moduł do wykonywania napisów i monogramów. Do projektowania napisów mamy wbudowaną bazę czcionek hafciarskich oraz możliwość skorzystania z dowolnej czcionki typu TrueType, którą zainstalowaliśmy na komputerze.

Program do projektowania haftów BERNINA-WILCOM Designer

Program pozwala także na tworzenie efektów specjalnych w hafcie. Możemy np. tworzyć haft 3D, dodawać cieniowanie do haftu, nakładać strukturę na hafcie itp.

Dodatkowo program do projektowania haftów DESIGNER posiada wbudowany moduł projektowania wzorów CutWork. Są to wzory, które wykorzystują narzędzie do wycinania w materiale i pozwalają np. na wycinanie naszywek, aplikacji, emblematów. Możemy łączyć techniki haftu i CutWork, tworząc wzory, które będą posiadały wycięte i haftowane elementy.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Z jakimi hafciarkami współpracuje program BERNINA-WILCOM Designer ?

Program do haftu BERNINA-WILCOM Designer  posiada możliwość eksportu haftu do następujących hafciarek (formatów plików hafciarskich):

 • *.EXP – Hafciarki i Multi-Hafciarki BERNINA, MELCO

 • *.PES i *.PEC – Hafciarki BROTHER, BABYLOCK, DECO

 • *.EMD – Hafciarki ELNA

 • *.HUS, SHV – Hafciarki HUSQVARNA, VIKING

 • *.VP3, VIP – Hafciarki HUSQVARNA VIKING, PFAFF

 • *.SEW – Hafciarki JANOME, ELNA, KENMORE

 • *.CSD – Hafciarki SINGER

 • *.PCS, PCD, PCQ, PCM – Hafciarki PFAFF

 • *.XXX – Hafciarki SINGER

 • *.DST – Hafciarki TAJIMA i HAPPY

Program umożliwia zapis na pendrive usb lub wysyłanie haftu bezpośrednio do hafciarki (po kablu) w przypadku hafciarek i Multi-Hafciarek BERNINA.

Jeśli hafciarki, którą posiadasz nie ma na liście, zawsze możesz skorzystać z darmowego konwertera plików hafciarskich (np. WILCOM TrueSizer), który umożliwia zamianę jednego formatu hafciarskiego na inny.

Co wyróżnia program BERNINA-WILCOM Designer Plus?

Jedną z najważniejszych cech programu do haftu BERNINA-WILCOM Designer jest to, że posiada on zintegrowany moduł CorelDRAW Essentials X6. Dzięki niemu z łatwością przekonwertujemy pliki grafiki wektorowej na gotowy haft. Jeśli prowadzimy hafciarską działalność usługową i haftujemy np. logotypy naszych klientów na odzieży roboczej, to najczęściej te właśnie logotypy otrzymamy w formie plików wektorowych - CDR (Plik programu CorelDRAW). To właśnie pliki grafiki wektorowej (tzw. wektory) są formatem zapisu wszelkiego rodzaju logotypów projektowanych przez agencje reklamowe czy grafików. Korzystają oni najczęściej z oprogramowania CorelDRAW lub Adobe Illustrator. Program BERNINA-WILCOM Designer potrafi bezstratnie konwertować na haft zarówno pliki Corel'owskie (CDR) jak i pliki Adobe Illustrator (AI), a także inne formaty wektorów.

Zamiana zdjęć na haft - Program do haftu BERNINA

Dodatkowo program do haftu DESIGNER potrafi bez przeszkód konwertować na haft pliki grafiki rastrowej, czyli popularne formaty obrazków - JPG, BMD, PNG, GIF, TIF itp. Dlatego też z łatwością możemy tworzyć hafty na podstawie obrazków pobranych z internetu czy też skanów lub zdjęć. Warunkiem idealnego haftu stworzonego na podstawie tego typu obrazka jest duża rozdzielczość i mały stopień kompresji obrazka.

Oprogramowanie hafciarskie BERNINA

Jeśli nie dysponujemy dobrej jakości obrazkiem na podstawie, którego chcemy wykonać nasz haft, możemy zawsze posłużyć się narzędziami do ręcznego projektowania haftów na podstawie wczytanej grafiki. Wówczas taki obrazek po prostu "obrysowujemy" narzędziami do rysowania haftu. Mamy możliwość skorzystania z wielu typu narzędzi oraz setek rodzajów wypełnień i struktur haftu, a także kątów nakładania haftu. Pełna swoboda i dowolność.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Istotną i rzadko spotykaną funkcją oprogramowania hafciarskiego BERNINA-WILCOM Designer jest możliwość dzielenia haftu na kilka tamborków. Po co? Wyobraźmy sobie, że mamy wyhaftować sztandar szkolny o wymiarach 110x125 cm, a nasza hafciarka komputerowa obsługuje największy tamborek 40x21 cm, wówczas wzór haftu "dzielimy" na kilka tamborków i haftujemy sztandar w kliku etapach, precyzyjnie łącząc elementy w całość. Na gotowym sztandarze nie będzie śladów, że został wykonany w kilku etapach.

BERNINA-WILCOM Desinger Plus 8

Dodatkowo program posiada także zaawansowane funkcje pozwalające na ustawianie tzw. podszycia czyli zbrojenia (underlay), które pozwala dostosować projekt haftu do materiału na jakim haft będzie wykonywany. Rozbudowana funkcja podszycia pozwala na ustawienie dwóch niezależnych warstw zbrojenia oraz ich niezależną edycją.

Jakie funkcje i efekty specjalne oferuje oprogramowanie hafciarskie BERNINA-WILCOM Desinger ?

Program do haftu komputerowego BERNINA-WILCOM Designer Plus pozwala na wprowadzenie do projektowanego haftu efektów specjalnych takich jak m.in:

PunchWork - łączenie haftu komputerowego z efektem Punching czyli techniki zdobnictwa polegającej na wbijaniu wełny w materiał. Tym samym możemy uwypuklać i nadawać przestrzenny wygląd elementom puszystym jak np. futro kotka, pąki kwiatów itp.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

StumpWork - Funkcja pozwalająca na łączenie haftowanych wzorów z elementami wyciętymi za pomocą narzędzia CutWork. Możemy np. wyciąć wyhaftowane płatki kwiatów i doszyć je do wyhaftowanej łodygi. Haft zyskuje prawdziwą trójwymiarowość i niepowtarzalny wygląd.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Trapunto - Tradycyjna technika haftu pozwalająca na uzyskanie subtelnego uwypuklenia haftowanego elementu. Ściegi satynowe nakładane są wielokrotnie nadając pożądany efekt.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

PhotoStitch - Najnowsza funkcja w programie hafciarskim pozwalająca na zamianę zdjęć "prosto z aparatu" na wzór hafciarski. Funkcja ta dzięki zastosowanemu algorytmowi pozwala na odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów i małych elementów.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Couching - Możemy tworzyć wzory hafciarskie, które dodatkowo ozdobione będą sznurkiem, włóczką czy kordonkiem.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

3D Globe Effect - Tworzenie przyciągającego wzrok efektu przestrzennego.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

CutWork - Wycinanie w haftowanym wzorze lub wycinanie całej naszywki i zabezpieczenie haftem krawędzi przed strzępieniem. Możemy także tworzyć haftowane aplikacje.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

 

Puffy Lettering - Tworzy uwypuklone napisy i monogramy.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Możliwość pikowania na tamborku. Idealne narzędzie dla osób szyjących patchwork. Narzędzie to pozwala na pikowanie bloków patchworkowych w automatyczny sposób. Świetne sposób na wypełnienie pikowanym tłem elementów patchworków.

Program do haftu komputerowego BERNINA-WILCOM Designer

Czy obsługa programu jest łatwa i intuicyjna ?

Zdecydowanie TAK !

Program posiada jasny i czytelny interfejs, który komunikuje się z użytkownikiem przy pomocy ikon, animacji i jasnych komunikatów. Poruszanie się po programie nie będzie stanowiło problemu nawet początkującym użytkownikom. Projektowanie wzoru jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Wszystkie narzędzia i opcje są jasno i czytelnie przedstawione, a co najważniejsze są zawsze pod ręka.

Dodatkowo na szczególną uwagę zasługuje fakt, że projektowane wzory haftu można "podejrzeć" na gotowej odzieży wybierając ją z ogromnej bazy gotowych części garderoby. Cały proces haftowania zaprojektowanego wzoru możemy obejrzeć na animacji, widząc ścieg po ściegu jak haftowany będzie dany element.

Podgląd haftu na ekranie odpowiada w 100% gotowemu wzorowi.

Program do hafciarki - BERNINA-WILCOM Designer

Jakie wymagania sprzętowe ma program BERNINA-WILCOM Designer Plus

Program bez problemu będzie działał na każdym współczesnym komputerze wyposażonym w system Windows 7/8/10

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon 64 lub wyższy

 • 4 GB RAM (im więcej, tym lepiej)

 • 80 GB wolnego miejsca na dysku twardym

 • Karta graficzna 32-bit, zalecana rozdzielczość ekranu: 1366x768

Co potrafi program do haftu BERNINA-WILCOM Designer - Podsumowanie:

 • zamiana dowolnej grafiki na haft (pliki wektorowe, rastrowe, zdjęcia, skany, obrazki z internetu)
 • ręczne "rysowanie" haftu od podstaw lub obrysowanie grafiki (szablonu)
 • wbudowany pakiet CorelDRAW Essentials x6
 • rozbudowana funkcja podszycia/zbrojenia haftu (underlay)
 • nieograniczone pole haftu, dzielenie wzoru na dowolną liczbę tamborków
 • projektowanie napisów z czcionek TTF + 99 wbudowanych alfabetów hafciarskich
   
 • haft wypukły i haft 3D
 • projektowanie aplikacji
 • projektowanie naszywek
 • projektowanie patchworku
 • pikowanie na tamborku
 • projektowanie monogramów
 • projektowanie haftu krzyżykowego
 • haft sznurkiem
 • filcowanie  - punching
 • moduł BERNINA CutWork - wycinanie w materiale
 • zaawansowane efekty specjalne i artystyczne haftu
   
 • trójwymiarowy podgląd rzeczywisty haftu
 • zmiana kolorystyki napisów i elementów haftu oraz sposobu ich wypełnienia
 • łączenie wielu wzorów haftu w jeden
 • odbicia lustrzane w pionie i w poziomie
 • obracanie i pochylanie haftów
 • zwiększanie i zmniejszanie haftów
 • możliwość dodawania własnych tamborków
   
 • ponad 300 dostępnych rodzajów wypełnienia
 • nakładanie i edycja kątów haftu
 • edycja każdego wkłucia igły
 • zmiana pozycji startu i końca haftu
 • pozycjonowanie haftów
   
 • podgląd jak będzie wykonywany haft
 • informacje o ilości wkłuć, potrzebnej długości nici
 • obsługa wielu palet kolorystycznych nici różnych producentów
 • podgląd naszego haftu na wybranym artykule (bluza, t-shirt, czapka, itp)
 • wbudowane 596 gotowych PIĘKNYCH wzorów hafciarskich


KONTO

E-mail
Hasło
nie pamiętam hasła

©    Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności »